
Kako veliko je jadralno padalo?
Zanimivo dogajanje na Pohodu ob reki, ki povezuje, letos pripravlja več kot 20 društev, podjetij in organizacij, med njimi tudi Društvo za letenje z jadralnimi padali Polet Kamnik. »Na Pohodu ob reki, ki povezuje, bi radi predstavili naš šport, saj opažamo, da naše lete s Špice nad Kamnikom opazi veliko število ljudi. Po pristanku imajo namreč veliko vprašanj za nas in očitno jih zanimajo podrobnosti, povezane z jadralnim padalstvom,« pravijo v društvu Polet.
Na točki v Keršmančevem parku bodo člani društva Polet razgrnili padalo, tako da si bodo pohodniki lahko ogledali, kako veliko je in koliko vrvic skrbi za varnost jadralnega padalca. Poleg tega bodo na bližnja drevesa vpeli dva sedeža, da bodo obiskovalci lahko preizkusili, kako udobno je sedenje med poletom. Na ogled bo tudi vetrna vreča, s katero padalci še pred poletom določijo smer vetra, pohodniki pa se bodo lahko preizkusili v tekmovanju z balinčki, ki bo ponazarjalo eno izmed disciplin jadralnega padalstva, tj. tekmovanje na piko, v katerem morajo tekmovalci pristati čim bližje sredini kroga.
Poleg tega bodo kamniški jadralni padalci pripravili še osvežitev ter sladke in slane prigrizke, manjkal pa ne bo niti bogat spremljevalni program, namenjen predvsem otrokom: pobarvanke, štampiljke, žoge, frizbiji …
Društvo za letenje z jadralnimi padali Polet Kamnik ima bogato tradicijo, saj je bilo ustanovljeno leta 1990 in je bilo med prvimi društvi, ki se je ukvarjalo z jadralnim padalstvom. »Prvi let z jadralnimi padali v Sloveniji je bil izveden 1984. Le dve leti kasneje, leta 1986, je bil opravljen prvi polet s Kamniškega vrha, tako da bomo prihodnje leto obeležili že 40 let od prvega poleta. Lahko rečemo, da je Kamniški vrh ”zibelka” jadralnega padalstva v Kamniku in širši okolici,« razlagajo v društvu Polet.
Zabeležite si datum – 14. junij – ter spremljajte naše novice in facebook profil, saj vas bomo o vseh pomembnih zadevah in aktualnem dogajanju sproti obveščali.